Kahepäevane kursus on mõeldud neile, kellel on soov hakata ise tegema ettevõtte raamatupidamist, et esitada majandusaasta aruanne äriregistrile. Tegemist on praktilise koolitusega, mille käigus käsitletakse raamatupidamise põhitõdesid, mõisteid, lahendatakse ülesandeid. Tehakse raamatupidamise kandeid programmiga Merit Aktiva (tasuta pilveversioon). Koostatakse põhiaruanded: bilanss ja kasumiaruanne. Tutvustatakse aruande esitamist äriregistrile. Vajalik isiklik sülearvuti.

Koolitus toimub Keila Maakonnaraamatukogus.
Koolituse kava
06.mai 2017
10.15 – 12.30. Nõuded raamatupidamise algdokumendile. Tekke- ja kassapõhine arvestus. Tulu ja kulu. Varad, kohustised ja omakapital. Bilanss. Kasumiaruanne.
KOHVIPAUS
13.00 – 15.15 Praktiline raamatupidamine programmiga. Teemad: Seadistamine. Konto. Kontoplaan. Algsaldod. Müügiarve. Ostuarve. E-arved. Masinloetavad dokumendid. Pangakonto tehingud. Ettemaksed. Tasaarveldused. Aruandev isik. Kassa. Ostjate ja tarnijate võlaaruanded. Pearaamat, käibeandmik, päevaraamat. Bilanss ja kasumiaruanne skeem 1.
13.mai 2017
10.15 – 12.30 Praktiline raamatupidamine programmiga jätkub. Põhivara ost ja müük. Amortisatsiooni arvestus. Välisvaluuta. Käibemaks ja KMD. Majandusaasta lõpetamine. Merit Palk pilveversiooni tutvustus.
KOHVIPAUS
13.00 -15.15 Varade ja kohustuste inventeerimine. Reguleerimiskanded. Mikro-ja väikeettevõtja. Aastaaruande koostisosad ja esitamine äriregistrile.

LEKTORID: Aime Põlluvee-Juurik ja Evi Kikas
Praktikud ja kutseõpetajad
REGISTREERIMINE: eapkonsult@gmail.com
INFO: tel.5185058 ; eapkonsult@gmail.com
OSALUSTASU: 110 €, registreerimisel enne 30.aprilli soodushind 88 €