Alustades ettevõtjana tuleb alustada ka raamatupidamisega. Millele kohe alguses tähelepanu pöörata, et vältida hilisemaid probleeme?

  1. Mine tasuta raamatupidamise kursustele. Näiteks http://www.tmk.edu.ee/taienduskoolitused
  2. Alusta raamatupidamise tegemist kohe raamatupidamise programmiga, näiteks tasuta prooviversioon Merit Aktiva www.merit.ee. Lisaks on ka tasuta klienditugi!
  3. Palun ära kaota ühtki tšekki ega arvet. Kõik dokumendid kogu kokku kas paberil või failidena kaustadesse. Sorteeri ja hoia neid kronoloogilises järjestuses. Vajalikke dokumente peab säilitama veel seitse aastat. Uuri www.tsekk.ee
  4. Pane märkmikusse kirja päev, mil tegeled raamatupidamisega. Arvesta rohkem kui „paar tundi”, sest õppimiseks kulub ka aega. Pane kirja, mida ja kuidas tegid, sest kuu aja pärast võib olla kõik meelest läinud.
  5. Käi regulaarselt Maksu- ja Tolliameti maksuarvestuse loengutele või kuula nende veebiseminare, et olla teadlik, mil võib tulla maksukohutus.  www.emta.ee

Kui alustaval ettevõtjal pole veel maksukohustusi, on raamatupidamisega hakkama saamine lihtsam. Kui raamatupidamine jääb tegemata, sest kulub liiga palju aega ja kõike ei oska,  on õigem pöörduda raamatupidamise eriala inimese poole.

Head edukat algust raamatupidamisega!

Evi

raamatupidaja ja koolitaja

info@tarknet.ee

Raamatupidamise e-praktika “Lihtne raamatupidamine”