Merit Aktiva on raamatupidamisprogramm, kus  e-arvete  saatmine ja vastuvõtmine on täiesti tasuta.

Mis on e-arve?

E-arve on spetsiaalses elektroonses formaadis arve, mida programmid oskavad omavahel vahetada. Meiliga saadetav pdf-arve ei ole e-arve, sest programm ei saa pdf-failist andmeid lugeda ja arve on vaja ikkagi käsitsi sisestada. Õiget e-arvet saate ekraanil vaadata, paberile printida või pdf-faili salvestada, aga lisaks sellele oskavad paljud tarkvarad sealt info automaatselt välja lugeda. Seega pole enam vaja arvel olevaid andmeid käsitsi sisestada.

Kuidas töötab e-arvete saatmine?

Merit Aktiva kasutab e-arvete saatmiseks ja vastuvõtmiseks kahte operaatorit: Krediidiinfo ja Omniva e-arvekeskus.

Kui teete Aktivas müügiarve ja kliendil on e-arvete vastuvõtmise konto olemas, siis e-arve saatmise nupule vajutades saadetakse arve kohe kliendile ära. Kui e-arve nupp pole müügiarve aknas nähtaval, siis järelikult kliendil e-arvete vastuvõtmise kontot ei ole. Soovitage tal endale e-arvete konto teha, sest nii säästab ta oluliselt aega ja Teie saate tõenäoliselt raha kiiremini kätte. Kui Teie klient kasutab Merit Aktivat, siis käib e-arvete konto loomine Aktiva sees paari hiireklikiga ja on täiesti tasuta.

Kuidas töötab e-arvete vastuvõtmine?

Kui Teil veel e-arvete vastuvõtmiseks kontot ei ole, siis on mõistlik see endale teha. Merit Aktiva kasutajatele on konto loomine Krediidiinfos täiesti tasuta ja väga lihtne. Konto saate teha otse Aktiva seadistuste aknas, ilma Krediidiinfo lehele minemata.

Kui e-arvete konto on loodud, siis impordib Aktiva saabunud arved kinnitamata ostuarvete tabelisse. Siin saate dokumendid mõne hiireklikiga kinnitada. Kõige tähtsam on see, et enam pole vaja midagi käsitsi sisestada. Aja kokkuhoid on väga suur.